Konserwatywny Afroamerykanin: “Czemu nie mówi się, że 70% zabójstw popełnianych jest przez czarnych na czarnych?” [WIDEO]

– W zeszłym roku zostało zastrzelonych przez policję 965 ludzi. W 4% przypadków był to biały policjant strzelający do nieuzbrojonych czarnych. W Chicago w 2011 roku zastrzelono 21 ludzi, w 2015 było to 7. W Chicago, które jest w 1/3 białe, 1/3 czarne i w 1/3 latynoskie. 70% zabójstw popełnianych jest przez czarnych na czarnych. 40 na miesiąc, prawie 500 na rok w samym Chicago i ponad 70% tych spraw jest nierozwiązana. Dlaczego Black Lives Matter o tym nie mówi? – mówił w przypomnianym właśnie programie telewizyjnym wyemitowanym kilka lat temu konserwatywny czarnoskóry prawnik, pisarz i gospodarz programu radiowego “The Larry Elder Show”  Larry Elder.

– Powiedziałbym, że z uwagi na to, że murzyni są w większości potomkami niewolników, rasizm jest po części instytucją. Po prostu nadal istnieje. Myślę, że można by znaleźć dowody na to, że ogólnie policjanci są bardziej skłonni strzelać, jeśli przestępca jest czarny – kontrował biały dziennikarz.

REKLAMA/Advertisement

– Jakie dowody? Na jakiej podstawie to mówisz? W zeszłym roku zostało zastrzelonych przez policję 965 ludzi. W 4% przypadków był to biały policjant strzelający do nieuzbrojonych czarnych. W Chicago w 2011 roku zastrzelono 21 ludzi, w 2015 było to 7. W Chicago, które jest w 1/3 białe, 1/3 czarne i w 1/3 latynoskie. 70% zabójstw popełnianych jest przez czarnych na czarnych. 40 na miesiąc, prawie 500 na rok w samym Chicago i ponad 70% tych spraw jest nierozwiązana. Dlaczego Black Lives Matter o tym nie mówi? Pomysł że rasistowscy, biali policjanci powszechnie strzelają do nieuzbrojonych murzynów to g… prawda. Powodem, dla którego ci tzw. aktywiści o tym mówią jest założenie, że rasizm nadal jest wielkim problemem w USA. Media: CNN, a zwłaszcza MSNBC szaleją gdy tylko policja zabije murzyna i od razu organizują jakiś “marsz na Waszyngton”. To niedorzeczne. Połowa zabójstw w USA popełniana jest przez czarnych na czarnych. Nie uwzględniam samobójstw, same zabójstwa. W zeszłym roku było to 14 tys. zabójstw. Połowa dokonana przez czarnych, z czego 96% na czarnych to 7 tys. Dlaczego Black Lives Matter o tym nie mówi? – przytomnie tłumaczył Larry Elder.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=536768703658811

REKLAMA/Advertisement