Konfederacja wejdzie w koalicję z PiS? Korwin-Mikke: “My jesteśmy gotowi. Nie odmówię Kaczyńskiemu”

Jak pisze “Super Express”, Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN – jeden z liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, wyraził gotowość wejścia w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością po jesiennych wyborach. “Czego się nie robi dla dobra Polski. W koalicji będziemy powstrzymywać PiS przed większymi głupotami!” – mówi dla “SE” Korwin-Mikke.

Janusz Korwin-Mikke, który jest jednym z najbardziej znanych polityków Konfederacji i uważa, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego z pewnością zdobędzie mandat. Jednakże, lidera partii KORWiN nie interesuje długie zasiadanie w PE, ale prace w polskim Sejmie i jest gotów na koalicję z PiS.

REKLAMA/Advertisement

– Sądzę, że nie będą mieli większości w jesiennych wyborach do Sejmu i poszukają koalicjanta. My jesteśmy gotowi. Nie odmówię Kaczyńskiemu – deklaruje w rozmowie z “SE”.

Poseł PiS Marek Ast odpowiada, że jego partia jest otwarta na sojusz z Konfederacją.

REKLAMA/Advertisement

– Jesteśmy otwarci na rozmowy z formacjami, które podzielają nasze wartości i jeśli nie będziemy mieć większości w przyszłym Sejmie, to myślę, że z Konfederacją, z Januszem Korwin-Mikkem jest możliwa koalicja. Będziemy rozmawiać, ale zakładam, że zdobędziemy jednak większość parlamentarną i żaden sojusz nie będzie potrzebny – mówi Marek Ast.

za: se.pl

REKLAMA/Advertisement