Konfederacja w ramach rekonstrukcji gabinetu Morawieckiego wejdzie do rządu? Poseł PiS: “Nie przypuszczam, by na tym etapie było to możliwe”

Poseł PiS z okręgu toruńskiego Zbigniew Girzyński  w programie “Onet Rano” pytany był o zapowiadaną rekonstrukcję rządu. Pytany był, czy w nowym gabinecie może znaleźć się np. Konfederacja?

– Nie przypuszczam, by na tym etapie było to możliwe. Niespecjalnie widzę zabiegi w swoim obozie, by politycy tej formacji do rządu wchodzili. Podobnie po tamtej stronie nie zauważam, by była jakaś nadmierna chęć szukania swojego oparcia w obozie PiS. Myślę, że Konfederacja traktuje PiS jako najważniejszego rywala – stwierdził Girzyński. – Jeśli chodzi o PSL, to jest ciekawsza perspektywa.

– Zmiany personalne nastąpią. Premier zostaje, ale rząd będzie skonstruowany inaczej, w sposób taki, który zlikwiduje stan w którym niektóre decyzje są podejmowane w kilku ministerstwach, znaczy muszą przejść przez kilka ministerstw – powiedział w  niedzielę w Polskim Radio Jarosław Kaczyński. zobacz więcej

REKLAMA/Advertisement