Konfederacja rośnie w siłę. Potwierdza to kolejny sondaż

Chociaż PiS pozostaje zdecydowanym liderem w wyścigu po poparcie Polaków, to najnowszy sondaż Social Changes pokazuje, że poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego jest niższe niż choćby podczas październikowych wyborów parlamentarnych, kiedy ugrupowanie to osiągnęło ponad 43 proc. głosów.

Obecnie rządzącą ekipę popiera 40 proc. badanych i jest to taki sam wynik jak przed miesiącem. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z 24 proc. Z kolei Lewicę popiera 16 proc. ankietowanych – jest to wynik dwa punkty procentowe niższy niż ostatnio.

Próg wyborczy wyraźnie przekraczają PSL w aliansie z Kukiz’15 i Konfederacja uzyskując wsparcie 9 proc. Polaków. Dla tego ostatniego ugrupowania to znaczący – wynoszący trzy punkty procentowe wzrost. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z początkiem odpływu wyborców PiS, którzy swoje poparcie przekazują Konfederacji.

REKLAMA/Advertisement

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 28 listopada do 3 grudnia 2019 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1028.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement