REKLAMA

REKLAMA

Kompletna kompromitacja HGW. Jej zdaniem “Chrystus wjechał do Jerozolimy na baranku”.

596

Była prezydent Warszawy w swoim występie w TOK FM przebiła chyba nawet byłą premier Ewę Kopacz i jej uwagi nt. rzucania kamieniami w dinozaury. Co ciekawe, Gronkiewicz-Waltz zarzucała poseł PiS Krystynie Pawłowicz “braki w wykształceniu religijnym”, a chwilę potem wypaliła

– Ostatnia wieczerza była właśnie w okresie Pesach, dlatego że to było nawiązanie do wyjścia spod jednego okupanta, czyli Egiptu, do buntu przeciwko drugiemu okupantowi, czyli Rzymowi. Jakby znała trochę lepiej historię, toby wiedziała, że w tym czasie Chrystus – postać dla jednych historyczna, dla innych Mesjasz – specjalnie w tym okresie wraz z apostołami wjechali na baranku do Jerozolimy, by tę analogię podkreślić. I ta analogia była przyczyną jego ukrzyżowania – stwierdziła.

REKLAMA

Jak widać, aktywna niegdyś członkini Odnowy w Duchu Świętym ma zatrważające braki w edukacji i wcale się tego nie wstydzi. Warto dodać, że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest … profesorem prawa, co niezwykle często podkreśla. Dla porządku – Chrystus wjechał do Jerozolimy w Niedzielę Palmową na osiołku, co relacjonują wszystkie cztery Ewangelie.

za: wPolityce.pl

REKLAMA