Kompletna kapitulacja PiS w sprawie ustawy o IPN! Sasin: “Żadna ustawa to nie jest Pismo Święte”

Prawo i Sprawiedliwość potwierdza kompletną kapitulację tej partii i rządu Polski wobec Izraela i Stanów Zjednoczonych. Dzisiaj w programie “Woronicza 17” Jacek Sasin – szef Komitetu Stałego Rady Ministrów stwierdził, że “żadna ustawa nie jest Pismem Świętym”, a w tym tonie wtórował mu szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski.

Wczoraj, w rozmowie z radiem RMF FM minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że ustawa o IPN zostanie zmieniona ze względu na naciski Waszyngtonu i Tel Awiwu: “W stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem jest to problem, należy zgodzić się, że tutaj należy pewną decyzję podjąć” – stwierdził. Dzisiaj, Jacek Sasin zasugerował, że ustawa będzie zmieniona:

REKLAMA/Advertisement

– Czekamy na rozstrzygnięcie Trybunału w tej kwestii, nie mogę w tym momencie potwierdzić, że jest decyzja o tym, że będziemy tę ustawę zmieniać, ale przecież żadna ustawa to nie jest Pismo Święte – stwierdził bez zażenowania.

Sasin dodał, że “zawsze można dyskutować nad poszczególnymi zapisami, nad sformułowaniami, nad uzasadnieniem ustawy”. W tym kapitulanckim tonie wypowiadał się również Krzysztof Szczerski, który również mówił o zmianach:

REKLAMA/Advertisement

– Jeśli Trybunał nakaże Sejmowi zmianę, to myślę, że Sejm nie powinien z tą zmianą zwlekać, ale najpierw Trybunał, po wniosku prezydenta, musi się w tej sprawie wypowiedzieć, bo nie można zmieniać ustawy w trakcie jej rozpatrywania przez TK – powiedział.

Taka postawa przedstawicieli naszych władz jest po prostu żenująca. Przypomnijmy, że ustawa o IPN broni dobrego imienia Polski  i według niej zakazane jest m. in. przypisywanie zbrodni niemieckich polskiemu narodowi lub państwu pod groźbą kary pozbawienia wolności do lat trzech. Niestety, przedstawiciele rządu i prezydenta kompletnie dystansują się od bardzo ważnej inicjatywy i tym samym pokazują kompletną podległość wobec USA i Izraela.

REKLAMA/Advertisement

za: niezalezna.pl