Kolejny skandal w otoczeniu prezydenta Francji. W jego kampanii brał udział … algierski islamista!

Kolejny skandal wybuchł w otoczeniu prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Jak donosi paryski korespondent radia RMF FM Marek Gładysz, w kampanii przed wyborami parlamentarnymi aktywnie uczestniczył niebezpieczny islamski ekstremista mający związki z organizacjami terrorystycznymi.

Media we Francji ujawniły, że islamski ekstremista pochodzący z Algierii i znajdujący się na liście osób stanowiących według francuskich służb zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa – był aktywnym uczestnikiem kampanii obecnego prezydenta i jego partii Republiko Naprzód! przed wyborami parlamentarnymi w zeszłym roku. Organizował on wiece ministra cyfryzacji, który również ma algierskie korzenie.

REKLAMA/Advertisement

Zdaniem mediów to właśnie minister cyfryzacji poprosił szefa tamtejszego MSW o wykreślenie islamisty z listy osób podejrzanych o związki z terrorystami, a także miał mu pomóc w uzyskaniu francuskiego obywatelstwa. Te fakty z pewnością nie poprawią kiepskich notowan prezydenta Emmanuela Macrona, przed wyborami kreowanego na “nową jakość” we francuskiej polityce.

za: rmf24.pl

REKLAMA/Advertisement