Kolejny skandal na Mundialu! FIFA każe za Mieczyk Chrobrego!

Doszło do kolejnego skandalu wokół flagi polskich kibiców, na której widniał Mieczyk Chrobrego. Po tym jak 19. czerwca w czasie meczu Polska-Senegal transparent ten został skonfiskowany pod pretekstem przedstawiania “ekstremistycznych symboli”, FIFA nałożyła na Polski Związek Piłki Nożnej karę w wysokości blisko 40 tysięcy złotych.

Sprawa zaczęła się w 42. minucie meczu Polska-Senegal, kiedy przedstawiciel FIFA skonfiskował baner z Mieczykiem Chrobrego po interwencji polskiego (sic!) obserwatora. Powodem był fakt, że ten narodowy symbol uznany jest za “symbol ekstremistyczny”. Baner został skonfiskowany, a grupa kibiców działająca jako Wiślacki Zator wezwała policję i zapowiedziała wniesienie kroków prawnych domagając się zwrotu flagi i wpłaty 10 tys. euro na rzecz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych – organizacji, która zrzesza byłych żołnierzy NSZ oraz przedstawicieli narodowego podziemia zbrojnego.

REKLAMA/Advertisement

Niestety, FIFA kierując się polityczną poprawnością postanowiła ukarać PZPN kwotą w wysokości 10 tysięcy franków szwajcarskich (około 37,5 tys zł.), a do tego Związek dostał jeszcze oficjalne ostrzeżenie. Transparent został uznany za “obraźliwy” i “nacechowany politycznie”. Konia z rzędem temu, kto wytłumaczy kogo obraża Mieczyk Chrobrego obok polskiego godła narodowego, ale widać że piłkarska centrala skrzętnie walczy z symbolami narodowymi.

za: onet.pl, narodowcy.net

REKLAMA/Advertisement