REKLAMA

REKLAMA

Kolejny polityk homoseksualistą. Teraz w Muzeum POLIN wspiera programy LGBT dla dzieci!

1614

Mamy na scenie kolejnego polityka, który dokonał tzw. coming outu. Marek Szolc – sekretarz warszawskiej Nowoczesnej i stołeczny radny – w rozmowie z z magazynem „Replika” przyznał, że jak jego partyjny kolega – wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej – jest homoseksualistą.

– Miałem 15 lat. Wyoutowałem się przed przyjacielem, który był moją szkolną miłością. Mam szczęście, bo zawsze trafiałem na otwartych ludzi i żyłem trochę pod kloszem. Choć kolega nie odwzajemnił uczuć – teraz chyba się żeni – ten pierwszy coming out był pozytywny, więc potem łatwiej przyszły kolejne. W liceum byłem zupełnie wyoutowany – zwierza się Szolc.

REKLAMA

– Zawsze było dla mnie jasne, że jeśli będę działał w życiu publicznym, będę wyoutowany. To ważne dla naszej społeczności, ale też dla każdego napotkanego człowieka, który może uważać, że nie zna żadnej lesbijki czy geja. Dopóki osoby publiczne nie będą się outować, będziemy postrzegani jako coś egzotycznego i w efekcie nie zaczniemy być traktowani normalnie – mówi.

Na swoim facebookowym profilu chwali się fotografią ze szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek “biorących udział w projekcie dotyczącym przeciwdziałania dyskryminacji i wsparcia uczniów i uczennic – przedstawicieli i przedstawicielek mniejszości”. Szkolenie odbywa się w POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich.

– To wspaniałe widzieć, ile w szkołach jest otwartych, wrażliwych osób gotowych kształcić się i wspierać swoich podopiecznych LGBT+ w problemach, z którymi się stykają – pisze Szolc. – Młode osoby LGBT+ nie mają z górki. Nie zawsze mogą liczyć na wsparcie rodziców. Bywają odrzucane przez rówieśników i samotne. W skrajnych przypadkach spotykają się z szykanami i przemocą. W tej sytuacji powinny mieć wsparcie nauczycieli i nauczycielek, którzy rozumieją, z jakimi trudnościami się mierzą. Bardzo sie cieszę, że mogłem podzielić się swoimi doświadczeniami: jako ucznia LGBT+, wyoutowanego polityka oraz prawnika, który pracuje nad kwestiami antydyskryminacyjnymi. To przyjemność i zaszczyt moc wesprzeć nauczycieli i nauczycielki pragnących otwartej, bezpiecznej i tolerancyjnej szkoły.

REKLAMA

Foto: FB/szolc.marek

REKLAMA

REKLAMA