REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Kolejne zatrzymania CBA! Chodzi o korupcję w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie …

768

Oficerowie Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dzisiaj cztery osoby, które pracują w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Funkcjonariusze działali na polecenie Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, a zatrzymani jeszcze dziś usłyszą zarzuty.

– Zatrzymani zostali: Józefa M., Katarzyna Ś., Katarzyna S. oraz Tomasz P. Trójka spośród zatrzymanych osób to pracownicy Działu Finansowego Sądu Apelacyjnego w Krakowie, zaś czwarta osoba zatrudniona w Centrum Zakupów dla Sądownictwa jest delegowana do pracy w Dziale Finansowym Sądu Apelacyjnego w Krakowie – czytamy w komunikacie wydanym przez Prokuraturę Krajową.

Wszyscy zatrzymani mają usłyszeć zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała na celu “popełnianie przestępstw polegających na przywłaszczaniu środków pieniężnych przekazywanych przez Skarb Państwa do dysponowania Sądowi Apelacyjnemu w Krakowie”.

Reklama / Advertisement

Osobom zatrzymanym przez CBA zarzucane jest “podejmowanie czynności w celu upozorowania legalności źródeł pochodzenia środków pieniężnych pochodzących z dokonanego przywłaszczenia na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie” – głosi komunikat.

Według informacji prokuratury, wskutek popełnionych przestępstw podejrzani mogli uzyskać korzyści wynoszące od 28 tys. zł do 180 tys. zł. Dzisiejsze zatrzymania to ciąg dalszy sprawy dotyczącej korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie; do tej pory zarzuty otrzymało 30 osób w śledztwie dotyczącym przywłaszczenia prawie 30 mln zł. Prokuratura informuje, że sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania:

– Aktualnie wobec 5 podejrzanych, w tym 3 były pracowników Sądu Apelacyjnego w Krakowie, stosowane są środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych podejrzanych stosowane są środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty – czytamy w komunikacie prokuratury.

Reklama / Advertisement

za: DoRzeczy.pl

Reklama / Advertisement