REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Kolejne szokujące zdjęcia z Euroweeku: Czy to normalne, że 30+ „wolontariusz-nauczyciel” całuje obce dziecko, które przyjechało bez rodziców?

15500

Dwa dni temu pisaliśmy o kontrowersyjnych zdjęciach z tzw. Euroweeku. Materiały te, które początkowo ukazały się na jednej ze stron na Facebooku, są usuwane przez administrację Facebooka, znikają również z Wykopu czy Youtube. Organizatorzy Euroweeku grożą zaś redakcjom, które zajmują się tym tematem.

Pomimo tego sprawa została jednak nagłośniona w mediach społecznościowych. Jedna z uczestniczek obozów organizowanych przez Euroweek stanęła w obronie tych obozów zamieszczając w Internecie nagranie, ale jej opowieść tylko dolała oliwy do ognia i postawiła organizatorów i nauczycieli w jeszcze gorszym świetle.

Szokujące nagranie. Dziewczynka opowiada o masturbującym się wolontariuszu programu „Euroweek Szkoła Liderów” [WIDEO]

Reklama / Advertisement

Fundacja Euroweek oraz Stowarzyszenie Euroweek Szkoła Liderów prowadzą w Międzygórzu, Różance, Długopolu Zdroju i Długopolu Dolnym w woj. dolnośląskim w ramach program „Euroweek Szkoła Liderów” coś, co na swojej stronie internetowej nazywa „programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników”.

Zdjęcia zamieszczane w mediach społecznościowych przez uczestników tych obozów pokazują jednak, że nie został zachowany dystans pomiędzy nastoletnimi uczniami a nauczycielami. Przytulanie, całowanie, przebywanie w pokojach uczniów jest niewątpliwie przekroczeniem dystansu jaki powinien być zachowany na tego typu obozach dla młodzieży.

Dziennikarz Dariusz Matecki zamieścił kolejne szokujące zdjęcia z Euroweeku i opatrzył je komentarzem:
Kolejne zdjęcia dzieci na Instagramie z #euroweek, nawet jeśli tam do niczego nie dochodzi to odpowiedzcie sobie czy to normalne,że 30+ „wolontariusz”-„nauczyciel” całuje obce dziecko, które przyjechało na obóz bez rodziców?

Reklama / Advertisement

Foto: Twitter/Dariusz Matecki

 

Reklama / Advertisement