Kolejne kłamstwa Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Na stronie facebookowej Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pojawił się wpis na temat organizatorów Marszu Niepodległości, a dokładnie członków Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Wpis nie tylko stygmatyzujący organizatorów, ale również zawierający zwykłe kłamstwa.

Na łamach Dziennika Narodowego podejmowaliśmy kilkukrotnie temat Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Zwracaliśmy uwagę na to, że dyrektor Ośrodka Rafał G. i prezes Ośrodka Konrad D. uparcie, poprzez facebookową stronę Ośrodka, łamią prawo.  Na stronie tej m.in. publikowane są od wielu miesięcy imiona i nazwiska oraz wizerunki osób prywatnych wraz z różnego rodzaju pomówieniami. Jest to ewidentne i uporczywe łamanie polskiego prawa. Niestety, nie reagują na to ani organy ścigania, ani administracja Facebooka, a prowadzący Ośrodek śmieją się wymiarowi sprawiedliwości w twarz, twierdząc, że to nie oni prowadzą stronę Ośrodka na Facebooku.

Rozzuchwaleni tą biernością polskiego wymiaru sprawiedliwości włodarze Ośrodka wypuszczają więc kolejne kłamstwa. Tym razem postanowili uderzyć w Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i w członków władz tego stowarzyszenia.  Oto co na mój temat znalazło się na stronie facebookowej Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Raptem cztery zdania, ale to wystarczyło, żeby zmieścić w nich kilka kłamstw:
Jerzy Wasiukiewicz – kiedyś rysownik satyryczny, dzisiaj propagandysta skrajnej prawicy.Zasiadał w powołanej w 2013 Radzie Decyzyjnej Ruchu Narodowego oraz w powołanej w 2015 Głównej Komisji Rewizyjnej partii o tej nazwie. To on jest właścicielem portalu Media Narodowe który wypuszcza codziennie setki prawicowych “fake newsów”. Niedawno przegrał w procesie z Rafałem G[…]. Za publikowanie nieprawdziwych informacji Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Wasiukiewiczowi zapłacenie kilku tysięcy zlotych kary i przeproszenie założyciela OMZRiK.

 

No to po kolei omówmy sobie kłamstwa Ośrodka na mój temat:
– “kiedyś rysownik satyryczny” – cały czas jestem rysownikiem satyrycznym, rysuję i publikuję w polskiej prasie;
– “dzisiaj propagandysta skrajnej prawicy” – nie zajmuję się propagandą;
– ” To on jest właścicielem portalu Media Narodowe” – nie jestem właścicielem portalu Media Narodowe;
– “który wypuszcza codziennie setki prawicowych “fake newsów” – portal Mediów Narodowych nie wypuszcza codziennie “setek fake newsów”, nie wypuszcza codziennie nawet setek artykułów, tylko kilka, kilkanaście dziennie, artykuły zachowują w mojej ocenie rzetelność dziennikarską, informacje są prawdziwe, więc kłamstwem jest pisanie o fake newsach;
– “Za publikowanie nieprawdziwych informacji Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Wasiukiewiczowi zapłacenie kilku tysięcy zlotych kary i przeproszenie założyciela OMZRiK.” – sąd nie nakazał mi przeproszenia żadnego założyciela Ośrodka, nie publikowałem też żadnych nieprawdziwych informacji. Liczba mnoga użyta w tym zdaniu, sugeruje, że chodzi o jakąś większą liczbę informacji. Tymczasem cały proces dotyczył jednego słowa w artykule, słowa “prawomocnie”, które zostało zamieszczone w jednym z tekstów w wyniku błędu, nie było zaś działaniem celowym. We wszystkich innych artykułach w których pisaliśmy o Rafale G. – co wykazaliśmy również przed sądem – podkreślaliśmy, że wyrok 4 lat więzienia jaki otrzymał Rafał G. jest wyrokiem nieprawomocnym.

REKLAMA/Advertisement

Szefowie Ośrodka nie chcą brać odpowiedzialności za kłamstwa na stronie facebookowej Ośrodka

W czasie ostatniej kampanii wyborczej przeciwko prowadzącym Ośrodek zostały złożone dwa pozwy w trybie wyborczym w związku z nieprawdziwymi informacjami zamieszczanymi na stronie facebookowej Ośrodka. Jak wynika z relacji Tomasza Kalinowskiego Rafał G. i Konrad D. mieli stwierdzić przed sądem, że oni nie prowadzą strony facebookowej o nazwie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych  i nie wiedzą kto ją prowadzi. Na innej rozprawie Rafał G. stwierdził, że on nawet nie ma konta na Facebooku (co nie przeszkadza, że na Facebooku jest np. oficjalna strona Rafała G. jako osoby publicznej). Okazuje się więc, że strona facebookowa Ośrodka, na której pojawiają się przy każdym wpisie apele o wpłaty na konto Ośrodka, nie ma rzekomo nic wspólnego z Ośrodkiem.

I tak jedno kłamstwo ciągnie za sobą kolejne…

Na zdjęciu Rafał G., w trakcie jednej z rozpraw sądowych na której zeznawał, że nie ma nic wspólnego ze stroną facebookową Ośrodka i nie ma nawet konta na Facebooku. Z tyłu siedzi Konrad D., szef Ośrodka

Jerzy Wasiukiewicz – rysownik satyryczny, dziennikarz, publicysta. Członek Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Współzałożyciel i redaktor Dziennika Narodowego.  Jerzy Wasiukiewicz na Facebooku

Tchórze z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych odcinają się od… swojej strony na Facebooku