Kolejna profanacja w Polsce. We Włocławku zdewastowano figury Matki Bożej

Policja szuka sprawców, którzy zdewastowali figury Matki Bożej we Włocławku na osiedlu Południe. Funkcjonariuszy zawiadomił miejscowy proboszcz z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

– Otrzymaliśmy dziś zgłoszenie od proboszcza jednej z miejscowych parafii, o zniszczeniu trzech figurek Matki Boskiej z przydrożnych kapliczek. Policjanci już badają tę sprawę – powiedział st. sierż. Tomasz Tomaszewski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

REKLAMA/Advertisement

Dodał on, że zgłoszenie dotyczy przestępstwa obrażania uczuć religijnych, znieważania przedmiotu czci religijnej lub miejsca. Grozi za to do 2 lat więzienia.

– W tym momencie nasze działania prowadzone są w sprawie. Z informacji przekazanych przez proboszcza wiemy, że dwóch figur nie da się odtworzyć, bo były z gipsu i zostały rozbite. Mniej ucierpiała trzecia – drewniana i być może ją uda się naprawić – dodaje funkcjonariusz.

REKLAMA/Advertisement

– Sprawę zgłosiliśmy na policję, dziś figurki naprawiamy i modlimy się ekspiacyjnie przez cały dzień za tych nieszczęśliwych ludzi, którzy to zrobili, którym brakło umysłu i serca. To są szatańskie sprawy, dlatego idziemy pod krzyż – mówi proboszcz ks. prałat Sławomir Deręgowski w rozmowie z portalem ddwloclawek.pl.

za: niezalezna.pl