REKLAMA

REKLAMA

Kolejna hucpa wokół Szewacha Weissa! Zwolennik roszczeń żydowskich znów fetowany i nagrodzony …

1340

Nie wiedzieć czemu, były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss jest cały czas fetowany i nagradzany. Po absolutnie skandalicznej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o przyznaniu izraelskiemu politykowi najwyższego polskiego odznaczenia Orderu Orła Białego, teraz otrzymał on Nagrodę Jana Nowaka-Jeziorańskiego, którą wręczono w Zakładzie Narodowych im. Ossolińskich we Wrocławiu.

Onet tak pisze o wspomnianej wyżej nagrodzie: “Wyróżnienie jego imienia przyznawane jest co roku 4 czerwca, w rocznicę częściowo wolnych wyborów z 1989 roku. Nagrodą Jana Nowaka-Jeziorańskiego honoruje się wybitnych ludzi, których praca jest środkiem do służenia dobru wspólnemu”.

Co wspólnego ze “służeniem dobru wspólnemu” ma Szewach Weiss, który wielokrotnie domagał się zapłaty roszczeń żydowskich przez Polskę, a także powtarzał kłamstwa wybielając udział Żydów w zbrodniach komunistycznych w powojennej Polsce? Widocznie owo “dobro wspólne” jest rozumiane jako dobro organizacji żydowskich, które domagają się bezprawnego ograbienia naszego kraju.

Warto przytoczyć słowa Szewacha Weissa, które skrzętnie zanotował prof. Jerzy Robert Nowak na ten temat i umieścił je na swoim blogu, cytując jego wypowiedź dla “Rzeczpospolitej” z kwietnia 2008 roku:

REKLAMA

– Donald Tusk obiecuje, że jeszcze w tym roku na biurko prezydenta trafi ustawa dotycząca restytucji mienia żydowskiego w Polsce. Chodzi o setki tysięcy domów pozostawionych przez Żydów na terenie Polski. Ich wartość eksperci szacują na 30 – 60 miliardów dolarów. Bo przecież było tutaj tyle żydowskich miasteczek – sztetli. Większość spadkobierców już nie żyje, ale pozostałym wciąż można zwrócić ich własność. Czasem Polacy pytają mnie, dlaczego młodzi Żydzi przyjeżdżają tylko do Auschwitz czy do Majdanka, dlaczego nie zwiedzają Polski? Odpowiadam: odwiedzają, ale gdy jadą do Białegostoku czy innego miasta, to mają świadomość, że w domach, w których dziś mieszkają Polacy, kiedyś żyli Żydzi. Wiedzą też, że Polska nie zapłaciła za to Żydom grosza i czują ból. Oczywiście, Polaków nie można stamtąd wyrzucić, bo nie można pozwolić, by jedna niesprawiedliwość tworzyła drugą. Wtedy ten konflikt byłby wieczny. W tak dramatycznej i nienormalnej sytuacji trzeba jednak znaleźć jak najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie.(…) my rozumiemy problemy Polski. Wiemy, że nie może oddać wszystkiego. Dlatego też już dawno proponowaliśmy, by powstała polska fundacja, która szybko wypłaciłaby pieniądze – powiedzmy 5 miliardów dolarów – starszym ludziom, którzy jeszcze żyją. Drugie pokolenie spadkobierców mogłoby dostać specjalne bony, których spłata byłaby rozłożona na 10 – 20 lat, chyba że inwestowaliby w Polsce, to wtedy otrzymaliby je szybciej. Dzięki temu pieniądze zostałyby w Polsce, gdzie by pracowały i tworzyły nowe miejsca pracy. Głowa żydowska i głowa polska mogą wymyślić wiele rozwiązań. Lepiej późno niż nigdy – mówił wtedy Weiss.

Ponadto, Szewach Weiss wierutnie kłamał i bagatelizował udział Żydów w komunistycznym aparacie bezpieczeństwa, stwierdzając, że w UB było “kilku Żydów”. Kłamstwo to obalił również prof. Nowak, w którego tekście czytamy:

– W wydanej w 2003 r. książce „Czas ambasadora” (Kraków, s.168 ) Weiss łaskawie zwiększył ilość Żydów, związanych z komunizmem w Polsce do 17-20 na milion lub kilka milionów Polaków – aktywistów komunistycznych. W rzeczywistości w UB było co najmniej kilka tysięcy, jeśli nie kilkanaście tysięcy Żydów, w tym ogromna część na stanowiskach kierowniczych poza figurantem ministrem S. Radkiewiczem, którego szantażowano podpisaniem przezeń lojalki w czasach sanacyjnych – pisze prof. Nowak.

Doprawdy, trudno dociec dlaczego Szewach Weiss jest ciągle chwalony i fetowany. Czyżby strach przed antysemityzmem i powiedzeniem prawdy na temat tego człowieka dominował? Czy w grę wchodzą inne, bardziej tajemnicze powody. Trudno dociec, ale kolejna hucpa z udziałem byłego ambasadora Izraela w Polsce pokazuje, jak bardzo nasze “elity” są żałosne skoro doceniają ludzi, ewidentnie działających na szkodę Polski.

REKLAMA

za: jerzyrobertnowak.blogspot.com , onet.pl