Kłopoty wiceministra sprawiedliwości. Miał aranżować akcje kompromitujące sędziów

Premier Mateusz Morawiecki chce wyjaśnień od wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, który stał się negatywnym bohaterem tekstu Onetu. Wedle tego portalu zastępca Zbigniewa Ziobry miał koordynować akcje, które miały na celu skompromitowanie sędziów, w tym członków stowarzyszenia “Iustitia” – grupy, która głośno sprzeciwia się reformie sądownictwa oraz jej szefa Krystiana Markiewicza.

– Między ministerstwem a mediami sprzyjającymi PiS pośredniczyła kobieta o imieniu Emilia, niezatrudniona w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jej nazwisko znamy i zachowujemy do wiadomości redakcji. Materiały kompromitujące sędziów wrzucała także do sieci – pisze Onet.

REKLAMA/Advertisement

Rzecznik rządu Piotr Mueller na antenie TVP powiedział, że Mateusz Morawiecki oczekuje wyjaśnień od Piebiaka do końca dnia. Z kolei wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin stwierdził w TVN24, że jeśli doniesienia Onetu są prawdziwe, to jest to “postępowanie nieakceptowalne zarówno w wydaniu urzędnika państwowego i zwyczajnie po ludzku”. Gowin chce też, aby resort sprawiedliwości oraz sam Łukasz Piebiak zabrali głos w tej sprawie.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement