REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

“Kaznodzieja nienawiści”, który obiecywał szariat w Polsce, przedterminowo wychodzi z więzienia [WIDEO]

755

Anjem Choudary, znany islamski “kaznodzieja nienawiści”, zostanie zwolniony z więzienia w Wielkiej Brytanii w przyszłym miesiącu, mimo ostrzeżenia ministra więziennictwa Rory’ego Stewarta, że nadal jest “naprawdę niebezpieczny”.

51-letni Choudary wyjdzie na wolność po odbyciu połowy kary pięciu i pół roku więzienia za zachęcanie muzułmanów do wstąpienia w szeregi Państwa Islamskiego. Został skazany zgodnie z ustawą o terroryzmie z 2000 r. Wcześniej był adwokatem i udzielał się jako rzecznik prasowy Islam4UK.

Rząd przyznał we wtorek, że nie jest w stanie zapobiec uwolnieniu Choudary’ego.

Reklama / Advertisement

– On jest … kimś, kto jest naprawdę niebezpieczną osobą. Będziemy go bardzo uważnie obserwować – zapewnił minister Stewart.

Polacy zapoznali się szerzej z Choudary’m po sławetnym wywiadzie dla “Faktów” TVN.

– Pewnego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce, bo wierzymy, że należy usunąć wszystkie opresyjne reżimy. Jeśli rządzi wami ktoś inny niż Allah, to jest to forma ucisku. Dzięki naszej polityce i ten wasz reżim zostanie usunięty, a ludzie będą szczęśliwsi. W Polsce macie rządy liberalnej demokracji, a w tym nie ma żadnych mocnych, trwałych wzorców. Wszystko wynika u Was z rozdziału państwa od Allaha – przekonywał imam.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Co 10-ty Filipińczyk to muzułmanin a w kraju działają terroryści organizujący krwawe zamachy [WIDEO]

za: telegraph.co.uk

Reklama / Advertisement