REKLAMA

REKLAMA

Katowice: W Urzędzie Pracy pojawiło się ogłoszenie o chęci zatrudnienia imama

1884

O bardzo nietypowej sprawie informuje “Dziennik Zachodni”. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Katowicach zarejestrowano wczoraj ofertę pracy dla… imama, czyli muzułmańskiego duchownego.

Od kandydata wymagano „organizowania i wykonywania czynności oraz spełniania posługi religijnej, zgodnie z pisanym i zwyczajowym prawem religii muzułmańskiej”. Poza tym imam miałby odpowiadać za “odprawianie nabożeństw w piątki i określone dni oraz okresy świąteczne, ale też nadawanie imion, udzielanie ślubów, prowadzenie pogrzebów i wykonywanie innych obrządków religijnych” czy “prowadzenie rejestru nadawanych imion, udzielanych ślubów oraz prowadzenie księgi cmentarnej; przygotowywanie i wygłaszanie religijnych przemówień; prowadzenie nauki religii muzułmańskiej; zapewnianie współwyznawcom przewodnictwa duchowego i moralnego”. Imam miał też propagować doktrynę religii muzułmańskiej w kraju i za granicą”.

Istotnym obowiązkiem miałoby być “propagowanie doktryny religii muzułmańskiej w kraju i za granicą”. Kandydat, który powinien dobrze znać język arabski, otrzymałby pensję w wysokości 3 tys. złotych miesięcznie.

Według informacji gazety, zamieszczenie ogłoszenia nie jest dowcipem. Nie stoi za nim jednak Centrum Kultury Islamu w Katowicach.

REKLAMA

Co więcej, dzisiaj ogłoszenie wycofano z PUP, ale znalazł się chętny do pracy – obcokrajowiec.

– Jeśli chodzi o stanowiska pracy związane z religią i duchowieństwem takie postępowanie nie jest wymagane – Małgorzata Ormiańska, kierownik działu pośrednictwa pracy i szkoleń w PUP Katowice wyjaśnia iż dlatego nie trzeba było uzyskiwać od wojewody zezwolenia na zatrudnienie obcokrajowca.

za: dziennikzachodni.pl

REKLAMA