REKLAMA

Reklama

Katolicyzm zaorany?! Karoń: „Historia ludzkości jest historią grabieży” [WIDEO]

208

Gościem redaktora Michała Murgrabi w Mediach Narodowych był Krzysztof Karoń. Tematem spotkania była ocena obecnej sytuacji Kościoła Katolickiego.

Krzysztof Karoń w pierwszej kolejności odniósł się do istoty kradzieży w dziejach.

REKLAMA

– Historia ludzkości jest historią grabieży. Historią polegająca na tym, że większość wysiłku cywilizacyjnego, organizacyjnego koncentrowała się na tym… jak zorganizować aparat, który umożliwia kradzież. – powiedział Karoń podając przykłady rodzajów kradzieży jak przejmowanie dóbr wyprodukowanych przez innych ludzi, lub przejmowanie ziem przez inne państwo.

Ponadto znany krytyk marksizmu odniósł się także do kwestii wpływów protestanckich w Kościele Katolickim.

Reklama

Reklama

– Nie znam nikogo kto by wyjaśniał zasadniczą różnice pomiędzy katolicyzmem, a protestantyzmem w kategoriach mający swój wymiar w kategoriach filozoficzno-teologicznym ale działającym na tym poziomie na którym toczy się walka o to kto ma prawo kogo okradać – powiedział.

Krzysztof Karoń wskazał na prace Maxa Webbera jako istotne dokonania, napisane z pozycji protestanckich.

W rozmowie został także poruszony temat nowoczesnej psychiatrii.

Reklama

– To jest nieustający problem tego typu audycji, w których próbuje się odpowiedzieć na problem będący cegiełką na 128 piętrze źle skonstruowanej budowli… Ta cegiełka dlatego źle funkcjonuje w tej ścianie, ponieważ budynek jest źle skonstruowany – powiedział badacz antykultury.

za: medianarodowe.com

REKLAMA