REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Katolicki cmentarz zdewastowany w Izraelu. Ambasada RP: Niewyobrażalny akt antychrześcijańskiego wandalizmu.

1019

Na katolickim cmentarzu w Beit Dżamal niedaleko Jerozolimy około 30 nagrobków zostało zdewastowanych przez nieznanych sprawców. Policja izraelska mówi, że powodem tego przestępstwa mogła być nienawiść. W sprawie interweniował już polski konsul.

Zakonnicy, którzy są gospodarzami nekropolii i odwiedzający groby odkryli w środę, że zniszczone były płyty nagrobne. Policja napisała, że wysłała na miejsce swoich kryminologów:

– W dochodzeniu korzystamy z wszelkich dostępnych nam środków, by ująć odpowiedzialnych – czytamy w oświadczeniu.

Reklama / Advertisement

Ambasada RP w Izraelu napisała dzisiaj na Twitterze, że był to “niewyobrażalny akt antychrześcijańskiego wandalizmu”. Polska placówka poinformowała również, że interwencję podjął konsul i wyraziła nadzieję na szybkie ujęcie sprawców.

Reklama / Advertisement

Odpowiedź na tę wiadomość przyszła również z ambasady Izraela w Polsce; placówka kierowana przez Annę Azari wyraziła smutek z tego powodu i potępiła ten akt wandalizmu: „Szacunek i dialog są jedyną drogą do pokojowego współistnienia wyznawców różnych religii” – czytamy w oświadczeniu ambasady Izraela.

Według izraelskiej gazety “Haarec” nie był to pierwszy akt nienawiści wymierzony w katolicki cmentarz i położony obok klasztor salezjanów. W 2013 roku w drzwi klasztoru rzucony został koktajl Mołotowa, a na ścianach wymazano nienawistne napisy. Z kolei w 2016 roku zniszczone zostały posągi w domu modlitwy.

za: tvp.info

Działacze Okręgu Świętokrzyskiego ZŻNSZ rezygnują z członkostwa i formułują mocne zarzuty wobec prezesa Wołka

Reklama / Advertisement