REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Kartkowe rękodzieło

191
Zaczęło się od domowych kartek świątecznych. Kilka tematycznych akwarelek. Karton, skaner, drukarka i komputer. Do rąk rodziny i znajomych trafiły życzenia na pocztówkach innych niż dotychczas.

Rękodzieło daje tyle radości. Ma swój niepowtarzalny urok. Jest w nim dążenie do piękna, konkretnego motywu, zadowalającego efektu. Jednym słowem: twórczość. Miło było malować Św. Rodzinę w stajence, Pana Jezusa Zmartwychwstałego, potem skanować, obrabiać i drukować. Życzenia bożonarodzeniowe i wielkanocne miały odtąd nową, wyjątkową oprawę. Kartki z duszą można by rzec. Czyste, bez gotowych życzeń, więc skłaniające do napisania własnych, przemyślanych kilku zdań.

Reklama / Advertisement

Minęły Święta jedne, drugie, potem kolejne. Znajomi mówili, że zbierają te kartki w kolekcję. Za każdym razem były inne motywy, bo nie chodziło tylko o bezrefleksyjne wysłanie pocztówek, ale przedstawienie zawsze czegoś nowego, by wydobyć świeżą radość ze Świąt. W tym roku powstały kolejne akwarelki na pocztówki, ale „produkcja” poszła krok dalej. Papier kredowy. Nieco większy nakład. Drukarnia. To nadal rękodzieło, ale w bardziej profesjonalnym wydaniu, więc kartki znalazły także klientów i to klientów, którzy uprzejmie polecili je dalej.

Świąteczne pocztówki cieszą się dużym zainteresowaniem. Nadal są w sprzedaży. Trzy rodzaje do wyboru, na eleganckim, kredowym papierze. Zapraszam do galerii na Facebooku.

Julia Ewa Pastwa

Kartki świąteczne w cenie 2 zł można zamówić, pisząc na: julia.pastwa@gmail.com

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca