Karnowski: Zapomnijmy o repolonizacji mediów. Tego się nie da zrobić, wybijmy sobie to z głowy [WIDEO]

– Nigdy nie wierzyłem w żadną siłową repolonizację. Tego się po prostu nie da zrobić. Zapomnijmy o tym. Wybijmy sobie to z głowy – mówił Michał Karnowski w Klubie Ronina.

– Proszę państwa, mówię szczerze, nie da się zrobić ustawowej repolonizacji w tych warunkach w których jesteśmy. Mówiłem to od początku. Szkoda czasu, szkoda każdej minuty naszej poświęconej na ten temat.

Michał Karnowski wyjaśnił również dlaczego nie da się repolonizować mediów w naszym kraju:

– Po pierwsze, mamy presję unijną i to naprawdę mogłoby się skończyć przymusowym polexitem. Po drugie, dziś rynek mediów jest tak płynny, że nie da się tego zmierzyć, kto jest potężny, a kto słaby, kto ma zasięgi, a kto nie ma zasięgów. To już naprawdę nie jest czas gdy ilość drukowanych egzemplarzy decydowała o sile. Internet, zasięgi, facebooki.

– Można być słabym w świecie tradycyjnych mediów, a mieć potężne zasięgi na Facebooku czy Twitterze. Przecież te dwie instytucje stosują tzw. shodow banning, to znaczy przykręcają, chowają przed odbiorcami nadawców konserwatywnych. To W Stanach jest bardzo głośna sprawa – mówił Karnowski i dodał:

– U nas robią podobnie, zwiększają zasięgi, szerują, czyli dzielą ten kontent, powielają ten kontent liberalno-lewicowy.

REKLAMA/Advertisement