REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Kardynałowie apelują do biskupów w liście otwartym. Domagają się zakończenia “plagi homoseksualizmu”.

389

Dwaj konserwatywni kardynałowie – kard. Raymond Leo Burke ze Stanów Zjednoczonych oraz kard. Walter Brandmueller z Niemiec zwrócili uwagę w liście skierowanym do episkopatów, że w Kościele rozprzestrzeniona jest “plaga homoseksualizmu”.

To już kolejny raz, kiedy duchowni ci podnoszą głos w ważnych sprawach dotyczącej katolickiej moralności. Poprzednio, obaj duchowni sygnowali tzw. Dubia – wątpliwości i pytania, w których domagali się wraz nieżyjącymi już kardynałami Joachimem Meisnerem i Carlo Caffarą wyjaśnienia stanowiska papieża Franciszka dotyczącego adhortacji “Amoris Laetitia” i chcieli dowiedzieć się czy Ojciec Święty zezwolił na przyjmowanie Komunii Świętej w stanie permanentnego grzechu śmiertelnego wbrew odwiecznej Tradycji Kościoła. Odpowiedzi na te pytania nie otrzymali.

W obecnym liście, który został opublikowany dzień przed nadzwyczajnym zjazdem biskupów w Rzymie podkreślają, że problemem Kościoła jest “stale rozprzestrzeniająca się plaga homoseksualizmu w Kościele”. Zaznaczają także, że “promowany jest przez zorganizowane sieci i chroniony przez klimat współsprawstwa i spisek milczenia”.

Reklama / Advertisement

– Winnym wykorzystywania seksualnego ma być klerykalizm. Ale pierwsza i główna wina kleru nie polega na nadużyciu władzy, lecz na oddaleniu się od prawdy Ewangelii. Nawet publiczne zaprzeczanie, słowami i czynami, Boskiemu i naturalnego prawu, jest źródłem zła, które psuje pewne kręgi w Kościele – czytamy w liście purpuratów, którzy zachęcają do modlitwy do Ducha Świętego, aby “aby pomógł Kościołowi i przyniósł światło pasterzom, którzy go prowadzą”.

za: DoRzeczy.pl

Reklama / Advertisement