Kardynał Mueller: “Jako katolicy nie możemy głosować na polityków, którzy popierają aborcję”

– Jako katolicy nie możemy głosować na polityków, którzy popierają aborcję, eutanazję albo inne rzeczy przeciwne życiu. Życie jest darem Boga, życie każdego człowieka jest święte – powiedział niemiecki kardynał Ludwig Gerhard Mueller w rozmowie z portalem LifeSiteNews.com.

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary odniósł się do gratulacji, jakie papież Franciszek skierował dla Joe Bidena. Zdaniem niemieckiego hierarchy słowa te są przedwczesne, bo nie wiadomo jeszcze kto obejmie fotel prezydenta USA. Kard. Mueller ma też nadzieję, że papież przypomniał Bidenowi, że aborcja to zamordowanie niewinnego dziecka.

– To bardzo ważne nie ze względów politycznych, ale ze względów moralnych i fundamentów naszej antropologii. Każdy otrzymał swoje życie od Boga i nikt nie ma prawa zabijać drugiego człowieka – mówił kardynał Mueller.

Joe Biden podaje się za praktykującego katolika, ale jego deklaracje i czyny są całkowicie sprzeczne z wiarą. Popiera wszelakie sposoby rozszerzenia możliwości mordowania nienarodzonych dzieci, a także chce takie cele finansować z budżetu.

Z komunikatu przekazanego przez sztab Bidena wynika, że rozmawiał z papieżem o zmianach klimatycznych i uchodźcach. Zdaniem kardynała Muellera sprawy te są drugorzędne, bo Kościół działa po to, aby mówić o Bogu i zbawieniu wiecznym duszy człowieka.

REKLAMA/Advertisement