Kard. Burke: Ostatecznym celem islamu jest podbój świata

Amerykański kardynał i patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego, jeden z najbardziej konserwatywnych hierarchów w Watykanie, abp Raymond Leo Burke stwierdził w wywiadzie dla włoskiej gazety “Il Giornale”:

– Ostatecznym celem islamu jest podbój świata, a bierny Zachód pomaga mu tylko osiągnąć ten cel. Islam, poprzez swoje prawa szariatu, chce rządzić światem i pozwolić na przemoc wobec niewiernych, jak chrześcijanie. Ale trudno uznać tę rzeczywistość i nie reagować w obronie wiary chrześcijańskiej. Wielu ludzi nie rozumie tego, czym naprawdę jest islam. Tworzą te slogany: wszyscy wierzymy w tego samego Boga, wszyscy jesteśmy zjednoczeni przez miłość i tak dalej. To nie jest prawda.

REKLAMA/Advertisement

Powiedział też, że współcześni chrześcijanie są często niezbyt chętni by głosić swoje przekonania i boja się nawracać ludzi innych wyznań.

– Chrześcijanie zaniedbują fundamentalną prawdę: jest tylko jeden Zbawiciel świata: Jezus Chrystus. Nie wolno nam siła nawracać, narzucać chrześcijaństwa, ale jeśli wierzymy w Jezusa, to ​​naszym obowiązkiem jest dać świadectwo. Myślę, że to świadczenie nie jest bardzo silne, nawet w krajach, które były nazywane chrześcijańskimi kiedyś, takie jak narody europejskie.

REKLAMA/Advertisement

za: ilgiornale.it