REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Kanada: Arcybiskup wzywa do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Chodzi o sprzeciw wobec seksedukacji.

322

– Kościół katolicki w Montrealu wzywa rodziców, aby sprzeciwili się deprawacji swoich dzieci na zajęciach tak zwanego wychowania seksualnego – czytamy w serwisie vaticannews.va.

Arcybiskup Montrealu  Christian Lépine apeluje do katolików, aby zabierali swoje pociechy ze szkół w czasie godzin przeznaczonych na wychowanie seksualne. Duchowny zwraca się też do seksedukatorów, aby dbali w „tak delikatnych kwestiach” o „poszanowanie naturalnego poczucia wstydu”.

W Quebecu – największej prowincji Kanady i niegdyś najbardziej katolickiej części tego kraju, edukacja seksualna jest obowiązkowa, a zwolnienie uczniów jest możliwe jedynie wtedy, gdy padli wcześniej ofiarami molestowania seksualnego. Hierarcha wezwał więc rodziców do obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec lewicowej nawale, która próbuje zniszczyć niewinność dzieci.

Reklama / Advertisement

Archidiecezja montrealska przygotowała podręcznik wychowania seksualnego, w którym tematy przedstawione w oficjalnym szkolnym programie przedstawione są z punktu widzenia nauczania Kościoła Katolickiego. Według ekspertów Kościoła, obecny program państwowy jest swego rodzaju formą agresji seksualnej.

za: pch24.pl

Reklama / Advertisement