Kanada: Arcybiskup wzywa do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Chodzi o sprzeciw wobec seksedukacji.

– Kościół katolicki w Montrealu wzywa rodziców, aby sprzeciwili się deprawacji swoich dzieci na zajęciach tak zwanego wychowania seksualnego – czytamy w serwisie vaticannews.va.

Arcybiskup Montrealu  Christian Lépine apeluje do katolików, aby zabierali swoje pociechy ze szkół w czasie godzin przeznaczonych na wychowanie seksualne. Duchowny zwraca się też do seksedukatorów, aby dbali w „tak delikatnych kwestiach” o „poszanowanie naturalnego poczucia wstydu”.

REKLAMA/Advertisement

W Quebecu – największej prowincji Kanady i niegdyś najbardziej katolickiej części tego kraju, edukacja seksualna jest obowiązkowa, a zwolnienie uczniów jest możliwe jedynie wtedy, gdy padli wcześniej ofiarami molestowania seksualnego. Hierarcha wezwał więc rodziców do obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec lewicowej nawale, która próbuje zniszczyć niewinność dzieci.

Archidiecezja montrealska przygotowała podręcznik wychowania seksualnego, w którym tematy przedstawione w oficjalnym szkolnym programie przedstawione są z punktu widzenia nauczania Kościoła Katolickiego. Według ekspertów Kościoła, obecny program państwowy jest swego rodzaju formą agresji seksualnej.

REKLAMA/Advertisement

za: pch24.pl