Kampania narodowców z Interesu Flamandzkiego pod hasłem “Chrońmy naszych ludzi przed krymigrantami”

Zdjęcie poważnie poobijanej kobiety obok hasła “Chrońmy naszych ludzi przed krymigrantami” (to ostatnie to efekt połączenia słów: kryminaliści i imigranci) to jeden z plakatów, za pomocą których Interes Flamandzki (Vlaams Belang) chce od przyszłego tygodnia przejmować wyborców centroprawicowego Nowego Sojuszu Flamandzkiego (Nieuw-Vlaamse Alliantie, N-VA).

– Partia potrzebuje twardego stanowiska w sprawie imigracji, aby móc przejąć głosy wyborców N-VA – mówi politolog Carl Devos.

Istnieją również warianty plakatów z pobitym starszym mężczyzną i młodą kobietą, która została zgwałcona i pobita.

REKLAMA/Advertisement

– Przedstawienie prawdziwych ofiar tego rodzaju przemocy na plakacie nie jest łatwe ze względu na prywatność i dlatego, że wielu ludzi wolałoby tego nie robić – mówi Filip Dewinter, jeden z liderów VB.

Dewinter określa kampanię jako “asertywną”. “N-VA jest u władzy w Antwerpii i twierdzi, że walczy z nielegalnością i napływem imigrantów oraz osób ubiegających się o azyl. Ale zdaniem VB, rzeczywistość jest inna. Pod rządami centroprawicy napływ przybyszy nie ustał.

REKLAMA/Advertisement

Powstały w 2004 r. Interes Flamandzki (Vlaams Belang, VB) to belgijska partia polityczna z Regionu Flamandzkiego, która powiada się za niepodległością Flandrii, jak też za ograniczeniami wobec imigrantów. VB stał się faktycznym sukcesorem Bloku Flamandzkiego, rozwiązanego po procesie sądowym, w którym organizacja ta została uznana za rasistowską i ksenofobiczną. W 2014 r. partia uzyskała 3,7% głosów w wyborach krajowych, co przełożyło się na 3 mandaty w niższej izbie federalnego parlamentu. Na czele partii stoi Tom Van Grieken.

za: nieuwsblad.be