Kaczyński: “Trójgłowa opozycja teraz stawia na Konfederację i chce być czterogłowa”

– Opozycja to w gruncie rzeczy trójgłowa, jedna partia, która teraz stawia na Konfederację i chce być czterogłowa – powiedział dzisiaj szef PiS Jarosław Kaczyński na konwencji swojej partii w Warszawie. – Opierają się na tym, że są anty-PiS-em.

– A teraz jeszcze próbują zwerbować czwartą partię, Konfederację. Państwo pewnie znają taśmy pana Neumanna, w pewnym momencie jest taki fragment, że Zbyszek, nie wiem, jak się dokładnie ten pan nazywa, cierpi, że będzie musiał popierać pana Biedronia. Część tego nagrania nie nadaje się do cytowania w naszym towarzystwie, ale że “zęby bolą”, to mogę powtórzyć.

Chodzi o fragment, w którym Neumann powiedział:

REKLAMA/Advertisement

: – To są ku…a trudne decyzje, to nie są mili goście. Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje ku…cy i zęby go bolą, ale to są tego typu wybory.

– No i nie będę wracać do tej pierwszej części wypowiedzi, ale postawienie na Konfederację, które ma teraz miejsce, żeby ta koalicja, bardziej jedna partia, była czterogłowa, a nie trzygłowa, no też chyba “zęby bolą”. Ale jednak stawiają – kontynuował Kaczyński. – Krótko mówiąc: odsunąć od władzy PiS i nic poza tym.

REKLAMA/Advertisement

za: wpolityce.pl

Brak obrazka