Kaczyński o Konfederacji: “To jest formacja – łagodnie mówiąc prorosyjska”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w dzisiejszym wywiadzie dla “Sygnałów Dnia” stwierdził, że głosowanie na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy jest “w gruncie rzeczy” poparciem dla Koalicji Obywatelskiej. Kaczyński dodał, że Konfederacja jest “prorosyjska”, a zapytany o ewentualną koalicję z tym ugrupowaniem stanowczo zadeklarował: “Definitywnie wykluczam taką możliwość”.

– Popieranie takich formacji jak Konfederacja to w gruncie rzeczy popieranie Koalicji Europejskiej czyli Platformy Obywatelskiej. To zabiera głosy nam, te głosy może nic nie będą znaczyły i będą tworzyły strefę, która nie jest zdolna do koalicji i ułatwi sytuację totalnym opozycjonistom, z którymi tak ciężko musimy walczyć – stwierdził Kaczyński. Nie zabrakło też zarzutów nt. “prorosyjskiego” charakteru Konfederacji.

– To jest formacja – łagodnie mówiąc – prorosyjska, pomijając inne cechy tej formacji. Ta prorosyjskość jest transparentna. My jesteśmy formacją prozachodnią – atakował i stwierdził, że “definitywnie wyklucza możliwość” zawarcia koalicji z tym ugrupowaniem.

za: niezalezna.pl

REKLAMA/Advertisement