Kaczyński murem za Morawieckim: “Prawdopodobne, że będzie premierem do końca kadencji”

– To bardzo prawdopodobne, że Mateusz Morawiecki będzie premierem do końca kadencji – powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z “Rzeczpospolitą”. Wywiad ten ukaże się w całości w poniedziałek. Szef PiS potwierdził pełne poparcie dla Morawieckiego dot. strategii wobec Unii Europejskiej. Zapytany o relacje z premierem, Jarosław Kaczyński powiedział, że “podział ról niewątpliwie istnieje”.

REKLAMA/Advertisement

To jest podział, w ramach którego my bardzo często rozmawiamy z premierem Morawieckim, ze sobą – bezpośrednio, czy przez telefon – o wszystkich ważnych sprawach, czasem też prywatnie – stwierdził i potwierdził, że wspierał premiera w rozmowach i strategii wobec UE.

– Nie tylko popierałem premiera, ale też w tym wszystkim uczestniczyłem – powiedział Kaczyński, który wypowiedział się na temat Platformy Obywatelskiej. Powiedział, że “poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje”.

REKLAMA/Advertisement

Po takich, dość jasnych zapowiedziach możemy się więc spodziewać kontynuacji polityki prowadzonej przez rząd Mateusza Morawieckiego. Niestety, oznacza to permanentne utrzymywanie straszenia Polaków tzw. pandemią, zamykanie gospodarki i promocję szczepionek. Strach pomyśleć, czym skończą się takie rządy…


REKLAMA/Advertisement