Kaczyński murem za Morawieckim: “Prawdopodobne, że będzie premierem do końca kadencji”

– To bardzo prawdopodobne, że Mateusz Morawiecki będzie premierem do końca kadencji – powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z “Rzeczpospolitą”. Wywiad ten ukaże się w całości w poniedziałek. Szef PiS potwierdził pełne poparcie dla Morawieckiego dot. strategii wobec Unii Europejskiej. Zapytany o relacje z premierem, Jarosław Kaczyński powiedział, że “podział ról niewątpliwie istnieje”.

To jest podział, w ramach którego my bardzo często rozmawiamy z premierem Morawieckim, ze sobą – bezpośrednio, czy przez telefon – o wszystkich ważnych sprawach, czasem też prywatnie – stwierdził i potwierdził, że wspierał premiera w rozmowach i strategii wobec UE.

– Nie tylko popierałem premiera, ale też w tym wszystkim uczestniczyłem – powiedział Kaczyński, który wypowiedział się na temat Platformy Obywatelskiej. Powiedział, że “poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje”.

Po takich, dość jasnych zapowiedziach możemy się więc spodziewać kontynuacji polityki prowadzonej przez rząd Mateusza Morawieckiego. Niestety, oznacza to permanentne utrzymywanie straszenia Polaków tzw. pandemią, zamykanie gospodarki i promocję szczepionek. Strach pomyśleć, czym skończą się takie rządy…


REKLAMA/Advertisement