K. Morawiecki chce do Europarlamentu: Mam wizję Europy i chcę zmieniać ją od wewnątrz.

– Chciałbym zostać europosłem, nie wykluczam kandydowania w majowych wyborach do europarlamentu. Mam określoną wizję Europy i chcę ją zmieniać od wewnątrz – mówi w rozmowie z “Super Expressem” marszałek-senior i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego – Kornel.

Morawiecki senior nie ukrywa, że chce być bliżej swojego syna i dlatego rozważa sojusz z Prawem i Sprawiedliwością. Obecny lider koła Wolni i Solidarni chce walczyć z unijną biurokracją: “Moim celem byłoby zmniejszanie biurokracji w Brukseli, walka z dyktatem prawa” – mówi.

REKLAMA/Advertisement

– Polska musi być silniejsza. Nie może być tak, że ponad naszymi głowami spotykają się wielcy tego świata, a Polska się obraża na Putina, na Rosję. Nie możemy być przy tym zakładnikiem tragedii smoleńskiej, musimy żyć dalej, musimy ułożyć relacje z Rosją, a nie się zamykać. Dlatego w UE robiłbym wszystko, aby budować pozycję Polski i układać nasze relacje jeśli idzie o naszą politykę wschodnią, która wymaga poważnej zmiany – dodaje, po raz kolejny wyrażając się w tonie łagodzenia stosunków z Moskwą.

Pytany o miejsce Kornela Morawieckiego w Prawie i Sprawiedliwości, były wiceszef Parlamentu Europejskiego i obecny deputowany tej izby Ryszard Czarnecki jest zadowolony z takiej propozycji:

REKLAMA/Advertisement

– Wydaje się, że PiS jest naturalnym sojusznikiem dla partii Kornela Morawieckiego. Jestem entuzjastą jednoczenia obozu niepodległościowego. Im więcej środowisk uważa, że należy iść z PiS, tym lepiej. A Kornel to bardzo uczciwy człowiek, wielki patriota – wychwala Morawieckiego Czarnecki.

za: se.pl

REKLAMA/Advertisement