REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Już wszystko wiedzą?! Samobójstwo ma być przyczyną śmierci Pawła Chruszcza …

1100

Według najnowszych doniesień Polskiej Agencji Prasowej, najbardziej prawdopodobną wersją śmierci radnego Głogowa Pawła Chruszcza jest samobójstwo. Z najnowszych doniesień wynika, że polityk sam kupił linkę, na której się powiesił, a wcześniej szukał w Internecie instrukcji do wykonania pętli.

Prokurator Zbigniew Harasimczuk z Prokuratury Okręgowej informował w połowie czerwca, że w grę wchodzą trzy wersje śmierci radnego: samobójstwo, samobójstwo pod presją oraz zabójstwo z upozorowaniem samobójstwa. Wedle wieści PAP, najprawdopodobniejsza ma być pierwsza opcja i Agencja przytacza tutaj słowa osoby znającej szczegóły śledztwa:

Prokuratorzy poszli tym tropem. Sprawdzili monitoring ze sklepu. Na nagraniu widać, że Paweł Chruszcz kupił bezpośrednio przed śmiercią pomarańczową linę. Była w tym samym kolorze i miała tę samą długość, co lina, na której wisiało ciało – twierdzi informator PAP.

Reklama / Advertisement

Ponadto, śledczy mieli sprawdzić również telefon tragicznie zmarłego i znaleźć tam ślady informacji o poszukiwaniu instrukcji do wykonania pętli wisielczej. Pytana o te sprawy prokurator Ewa Bialik odmawia podania szczegółów, tłumacząc się dobrem śledztwa:

– Prokuratura zabezpieczyła monitoring z miejsc, gdzie Paweł Chruszcz był widziany w dniu śmierci i dzień wcześniej- mówi.

Paweł Chruszcz był bratem Sylwestra Chruszcza – posła koła Wolni i Solidarni. Parlamentarzysta mówił wczoraj w radiu Wnet, że nikt nie wierzy w samobójstwo jego brata:

Reklama / Advertisement

– Nikt z rodziny i znajomych nie wierzy w samobójstwo mojego brata. Poseł dodaje, że jego brat był osobą osiągającą sukcesy zawodowe oraz człowiekiem bardzo zaangażowanym w sprawy społeczno-polityczne.

Ciało Pawła Chruszcza zostało znalezione na słupie energetycznym. Według medialnych doniesień, miał plany on spotkania się z sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera Maciejem Wąsikiem – byłym wiceszefem CBA. Radny chciał przekazać politykowi dokumenty dotyczące sprzedaży przedszkola przez władze miasta po zaniżonej cenie. Chruszcz interesował się również działaniem KGHM i alarmował prokuraturę, że dochodzi do fałszowania dokumentów w sprawie emisji szkodliwych substancji z huty w Głogowie. Sprawa ta została umorzona.

Działania prokuratury wydają się przypominać sprawy śmierci dwóch innych osób związanych z życiem politycznym w Posce: byłego wicepremiera i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera oraz byłego oficera Departamentu I SB i twórcę jednostki GROM Sławomira Petelickiego. Według śledczych śmierci obu były samobójstwem, ale wersje te obala chociażby red. Wojciech Sumliński, który udowadnia, że zarówno Lepper jak i Petelicki najprawdopodobniej zostali zamordowani. Dlatego też muszą dziwić i niepokoić tak szybkie wnioski wyciągane ze śledztwa w sprawie śmierci Pawła Chruszcza.

polsatnews.pl

Reklama / Advertisement