Już 5 milionów Polaków robi co miesiąc zakupy w tym chińskim sklepie!

Sukces tego sklepu internetowego jest niewątpliwy. Jednak liczba Polaków, którzy dokonują tam co miesiąc zakupów, może zaskakiwać.

Według danych PBI/Gemius, na które powołuje się chińska gazeta Renmin Ribao (Dziennik Ludowy), co miesiąc na AliExpress zakupu dokonuje 5 milionów Polaków. Wszystko dlatego, że towary, które można tam kupić są średnio o 50% tańsze niż w Polsce. I to jak widać nawet pomimo odległości jaka dzieli oba państwa, czyli pomimo wysokich kosztów przesyłki towarów.

REKLAMA/Advertisement

Chiński dziennik podaje przykłady Polaków zadowolonych z zakupów. Pisze m. in. o Karolinie, która kupuje za pośrednictwem AliExpress w zasadzie wszystko co jest jej potrzebne w domu. Wymienia więc co już kupiła na AliExpress. Były to akcesoria kuchenne, zastawa stołowa, ubrania i zabawki dziecięce, a nawet ozdoby choinkowe.

Gazeta zauważa, że AliExpress jest pewnego rodzaju fenomenem wśród młodych ludzi w Polsce. Czytają oni recenzje o produktach, wymieniają się uwagami. AliExpress widząc zainteresowanie polskiego konsumenta poszedł mu na rękę i ułatwił mu płatności poprzez internet za pomocą platformy PayU.

REKLAMA/Advertisement