REKLAMA

REKLAMA

Już od lipca można będzie wjechać za darmo na teren Rosji – na razie do obwodu kaliningradzkiego

1151

Od 1 lipca b.r. obywatele 50 państw (w tym Polski) będą mogli wjechać na teren Obwodu Kaliningradzkiego na podstawie bezpłatnej wizy elektronicznej. Od takiej wizy nie będzie również pobierana opłata konsularna.

Rosyjska eksklawa zajmuje obszar 15 096 km² nad Bałtykiem. Obwód kaliningradzki jest najdalej na zachód wysuniętym regionem Rosji. Od zwycięstwa Polski w wojnie trzynastoletniej do podpisania traktatów welawsko-bydgoskich (m.in. w tutejszej Welawie, dzisiejszym Znamiensku) obszar znajdował się pod zwierzchnictwem polskim. Królewiec (nazwany w czasach sowieckich Kaliningradem) stał się jednym z wiodących polskich ośrodków uniwersyteckich.

Wizy pozwolą pozostać na terytorium obwodu przez okres do ośmiu dni. Można je otrzymać po wypełnieniu – na m.in. cztery dni przed podróżą formularza na stronie (dostępna od 1 lipca) Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej (LINK) i dołączeniu zdjęcia. Potwierdzenie turysta otrzyma w ciągu max. czterech dni. Otrzyma wtedy numer identyfikacyjny, który na granicy będzie musiał przedstawić razem z paszportem. Obowiązkowo należy posiadać ubezpieczenie zdrowotne oraz bilety – jeżeli przekracza się granicę transportem publicznym.

REKLAMA

za: visit-kaliningrad.ru

Białoruś przedłużyła pobyt bezwizowy do 1 miesiąca!

REKLAMA