REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Juncker szczerze w irlandzkim Senacie: Wolałbym być pijany [WIDEO]

885

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wygłosił w irlandzkim Senacie przemówienie, w czasie którego zażartował, że co prawda “nie jest pijany”, ale wolałby być w takim stanie.

Alkoholizm Junckera, co do którego sam się nie przyznaje, od dawna jest wiodącym tematem z nim związanym. Istnieje wiele nagrań (jak to poniżej), na których widać że nie “wylewa za kołnierz”.

Tym razem eurokrata przyznał, że ma kłopoty zdrowotne, ale z powodu … rwy kulszowej. Zwracając się do irlandzkich parlamentarzystów, Juncker powiedział:

Reklama / Advertisement

– Panie marszałku, panie premierze i panie oraz panowie parlamentarzyści, mam pewne trudności w pracy. Nie jestem pijana, mam rwę kulszową. Ale wolałbym być pijany. To prawdziwy zaszczyt być tutaj z wami dzisiaj na tym szczególnym posiedzeniu dwóch izb.

Podczas swojej wizyty w Dublinie Juncker spotka się z taoiseach’em (premierem) Leo Varadkarem, otrzyma doktorat honoris causa Uniwersytetu Narodowego Irlandii i weźmie dział w oficjalnej kolacji zorganizowanej przez taoiseacha na Zamku Dublińskim. Junckerowi towarzyszą komisarz ds. solnictwa Unii Europejskiej Phil Hogan i Michel Barnier – główny negocjator do spraw związanych z opuszczeniem UE przez Wielką Brytanię.

Reklama / Advertisement

za: express.co.uk

Reklama / Advertisement