Juncker oburzony materiałem “Wiadomości” TVP: To obrzydliwe porównywać do Hitlera i Stalina przewodniczącego RE

Po tym, jak Donald Tusk wygłosił ostrą krytykę wobec rządu PiS w przemówieniu podczas wizyty w stolicy w zeszłym tygodniu, Wiadomości TVP w jednym ze swoich wydań, zamieściły krótką relację o wydarzeniu i chcąc ukazać byłego premiera jako polityka bardziej skłonnego służyć interesom Niemiec niż Polski, pokazały następnie zdjęcia Stalina i Hitlera, których wojska najechały Polskę w 1939 r.

– Jeśli to (porównanie Hitlera ze Stalinem – przyp. red.) jest możliwe, ma to związek z ogólną atmosferą polityczną w kraju. Nie podoba mi się to. Uważam takie porównania z przewodniczącym Rady Europejskiej za całkowicie nie do przyjęcia – powiedział dzisiaj na konferencji prasowej w Brukseli Jean-Claude Juncker, nazywając wstawkę z Hitlerem i Stalinem “bardzo obrzydliwą”.

– Musimy walczyć z populizmem i ekstremizmem nie przez słowa, ale przez działania. Musimy powiedzieć Europejczykom, że mają dobre powody do nadziei i złe powody, aby się obawiać przyszłości – dodał.

– Myślę jednak, że Polska ma swoje miejsce w sercu Europy… Chociaż mamy pewne rozbieżności i różnice z polskim rządem, będziemy w stanie w danym momencie rozwiązać te problemy – dodał przewodniczący Komisji Europejskiej.

za: reuters.com

REKLAMA/Advertisement