Jeśman: Czy walka z roszczeniami żydowskimi jest już przegrana? [WIDEO]

Polacy w USA i innych krajów organizują w dniach 18-20 listopada w Waszyngtonie konferencję historyczną, której zadaniem jest zmiana postrzegania Polski przez Amerykanów. Wezmą w niej udział m.in. Artur Zyśk z Londynu, Stanisław Śliwowski z Nowego Jorku, Marek Błażejak z Niemiec. W komitecie programowym widzimy takie nazwiska, jak: prof. Andrzej Nowak, prof. Tadeusz Wolsza, prof. Wojciech Roszkowski i dr Wojciech Kozłowski z Instytutu Badań nad totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego.

Mówił o niej w wideorozmowie dla Mediów Narodowych Edward Wojciech Jeśman, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej w Południowej Kalifornii i jeden z organizatorów protestów amerykańskiej Polonii przeciw ustawie 447.

Działacz wykluczył jednak podejmowanie na niej tematu roszczeń żydowskich.

– Ta konferencja ma być historyczna i edukacyjna, nie polityczna. W kwestii roszczeń zachęcamy do innych akcji. Jeszcze we wrześniu będziemy np. lobbować w Kongresie – mówił, przekonując iż z wykrzywiania przebiegu II wojny światowej wynika wiele innych złych rzeczy i dlatego prostowanie tego obrazu jest bardzo istotne.

REKLAMA/Advertisement

Jeśman opowiedział też o bieżących działaniach w sprawie przeciwdziałania aktowi JUST (447).

REKLAMA/Advertisement