Jarosław Wałęsa: Boję się, że ojciec może przypłacić życiem rządy PiS

– Chciałbym, żeby ojciec odpuścił sobie politykę i zadbał o zdrowie. Widzę, jak jest atakowany, poniewierany przez PiS i stronników partii, za to, że ośmiela się krytykować rządzących – mówi w wywiadzie udzielonym “Rzeczpospolitej” europoseł Platormy Obywatelskiej, Jarosław Wałęsa.

– Boję się, że ojciec rządy PiS może przypłacić zdrowiem, a nawet życiem. Proszę go, żeby zrobił krok w tył i zdystansował się od polityki, bo go wykończą – kontynuuje syn byłego prezydenta. – Jego aktywność na Twitterze jest niezdrowa. Jest hiperaktywny. Ale on nie odpuści, mimo słabego zdrowia. Lech Wałęsa jest wojownikiem, który nie odpuszcza. Za to go kochamy. On się nigdy nie zmieni. Wolałbym, żeby wybierał bitwy. Nie musi walczyć o każde słowo z każdym. Na świecie głos Lecha Wałęsy wciąż jest bardzo ważny. Międzynarodowa opinia społeczna liczy się ze zdaniem mojego ojca. Szkoda, że obecna władza tego nie rozumie i niszczy symbol Solidarności. Niszczenie Lecha Wałęsy to szkodzenie Polsce.

REKLAMA/Advertisement

Młody Wałęsa zapowiada też kandydowanie na urząd prezydenta Gdańska, o ile będzie “kandydatem zjednoczonej opozycji”. Taki kandydat w mieście, w którym PiS ma stosunkowo słabe poparcie, miałby dużą szanse na wygraną.

za: rp.pl

REKLAMA/Advertisement