Janowski: Czy Polska musi sprowadzać imigrantów? [WIDEO]

Marcin Janowski z kanału Youtube “Na Argumenty” był gościem portalu “KontrRewolucja Narodowa”. Rozmowę na temat masowego sprowadzania do Polski imigrantów ze świata prowadził Krzysztof Lech Łuksza.

– Tutaj w Warszawie jest wielu przybyszów z krajów takich, jak Indie. Niektórzy mówią, że jest to niegroźne zjawisko. Czy to jest powód do zaniepokojenia? – zapytał Łuksza.

– Poznałem kiedyś pewną kobietę – Niemkę z Opola, która wyemigrowała w czasach gomułkowskich – odparł Marcin Janowski. – Powiedziała mi, że jest to dziwne, że ludzie taka masowo wyjeżdżają z kraju. Każde państwo powinno swojemu narodowi zapewnić takie warunki rozwoju, by nie musiał on nigdzie emigrować.

– Mówi się, że brakuje rąk do pracy ale nikt nie robi nic, by sprowadzić z powrotem do kraju te masy Polaków, które wyjechały – zauważył Łuksza.

– Trzeba tu wrócić do połowy XX wieku, bo ten problem narodził się na Zachodzie. (…) Przeprowadzono tam rewolucję kulturową, inżynierię społeczną i zmienił się sposób życia mieszkających tam ludzi, sposób wychowywania dzieci – tłumaczył Janowski. – Ludzie, jak to mówi prof. Chodakiewicz, zaczęli ulegać “dyktaturze przyjemności”, rozpoczął się na masową skalę konsumpcjonizm. Ludzie przestają mieć dzieci i stąd wziął się problem braku zastępowalności pokoleń…

REKLAMA/Advertisement