REKLAMA/Advertisement

Jakubiak: “Konfederacja jest w stanie utworzyć wspólny rząd z Platformą. Dla interesów się wszystko zrobi” [WIDEO]

5467

– Konfederacja jest w stanie utworzyć wspólny rząd z Platformą – powiedział w poniedziałek w programie „Kwadrans polityczny” Marek Jakubiak, lider Federacji dla Rzeczypospolitej.

– Chce pan powiedzieć, że coś co jest Kukizem i PSL-em, z SLD czy ogólnie pojętą Lewicą i Platformą, jest w stanie utworzyć wspólny rząd? – zapytał prowadzący Krzysztof Ziemiec.

REKLAMA/Advertisement

– I Konfederacją, proszę nie zapominać jeszcze o Konfederacji, która może paru posłów wprowadzić i z tego co wiem, tutaj zbytnich dyskusji nie ma, wszystko jest anty-PiS – odparł poseł Jakubiak.

– Chce pan powiedzieć, że Konfederacja z Platformą jest w stanie utworzyć wspólny rząd? – dopytywał zaskoczony dziennikarz.

REKLAMA/Advertisement

– Jest w stanie. Proszę pana, dla interesów się wszystko zrobi – powiedział polityk.
W marcu Jakubiak dołączył wraz z FdR do zawiązanej na wybory do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy (i koła poselskiego o nazwie Konfederacja), z listy której ubiegał się o mandat eurodeputowanego, jednak Konfederacja nie osiągnęła progu wyborczego. Od 25 kwietnia do 28 czerwca był przewodniczącym koła poselskiego tej inicjatywy, opuszczając ją po tym, jak uprzednio ogłosił wraz z Piotrem Liroyem-Marcem budowę partii Federacja Jakubiak-Liroy (do czego ostatecznie nie doszło).

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement