Jakubiak: Konfederacja bliska mojemu sercu będzie zawsze. Nie wykluczam współpracy

– Swoje losy wiążę z Federacją dla Rzeczypospolitej, którą buduję systematycznie. Teraz w fazie rejestracji jest partia. Ruszamy z budowaniem struktur – powiedział w wywiadzie udzielonym tygodnikowi Tomasza Sommera „Najwyższy Czas” Marek Jakubiak.

Były żołnierz zawodowy Sił Zbrojnych PRL w stopniu starszego chorążego w jednym z wniosków paszportowych deklarował przynależność do PZPR, choć, jak sam później twierdził, do partii nigdy nie należał. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu w okręgu płockim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego Kukiz’15, z poparciem Ruchu Narodowego. W marcu br. dołączył wraz z powołaną wcześnie FdR do zawiązanej na wybory do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy (i koła poselskiego o nazwie Konfederacja), z listy której ubiegał się o mandat eurodeputowanego, jednak Konfederacja nie osiągnęła progu wyborczego. Od 25 kwietnia do 28 czerwca był przewodniczącym koła poselskiego tej inicjatywy, opuszczając ją po tym, jak uprzednio ogłosił wraz z Piotrem Liroyem-Marcem budowę partii Federacja Jakubiak-Liroy. W wyborach parlamentarnych wystartował do Sejmu z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców, nie uzyskując mandatu.

REKLAMA/Advertisement

– Bliscy mojemu sercu będą zawsze (…) Niczego nie wykluczam. Polityka to polityka. Przed Konfederacją jest wszystko. Problemy wewnętrzne również. Tu Wolność, a tu Ruch Narodowy. Parlament to grupowe działanie. Konfederacja jest grupowym działaniem. Jak będą się trzymali razem, dla nich lepiej – orzekł, dodając: – Nigdy nie powiem, że dobrze się stało przed expose premiera, kiedy pan poseł Grzegorz Braun częściowo zablokował mównicę. Buduje się opinię o organizacji z wielu takich przypadków.

Tomasz Sommer, red. naczelny “Najwyższego Czasu!” popadł w ostatnich dniach w konflikt z Wojciechem Sumlińskim, poddając ostrej krytyce jego najnowszą książkę “Powrót do Jedwabnego”. Media Narodowe zaprosiły go studia, prosząc o wyjaśnienie tej sprawy. Poniżej nagranie.

REKLAMA/Advertisement

za: nczas.com