Jak przekazać dziecku chrześcijańskie wartości?

Temat świętości jak i dążenia do niej został współcześnie brutalnie zepchnięty na margines. Niestety, wychowywanie dziś młodego pokolenia w wierze i wartościach chrześcijańskich stało się szczególnie trudne. Dzieci są bowiem ze wszystkich stron atakowane ideologiami sprzecznymi z nauczaniem Chrystusa, zwodzone i okłamywane przez różnorakie środowiska. Jak, w takiej sytuacji, właściwie kierować wzrostem młodego człowieka? Jak przekazać dziecku bezcenne wartości, które staną się kompasem w jego dalszej wędrówce?

William Canton stara się udzielić odpowiedzi na te pytania, samemu zaczynając dialog z najmłodszymi. „Dziecięca Księga Świętych” rozpoczyna się właśnie od rozmowy, przeprowadzonej w trakcie leśnego spaceru. Dialog ojca z córką staje się okazją do przekazania dziecku historii ludzi, którzy żyli setki lat temu, a których postępowanie sprawiło, że Kościół obwołał ich świętymi. Autor wykorzystuje tę okazję, przedstawiając Czytelnikom liczne życiorysy świętych Pańskich. Opisuje ich dzieła, sposób postępowania oraz szczególną miłość, jaką darzyli Jezusa Chrystusa. Wszystko to sprawia, iż dziecko, chętnie słuchając, zanurza się w świat duchowego rozwoju i refleksji.

Canton nie poprzestaje jednak na przywoływaniu historii życia świętych. Zręcznie łączy je bowiem z wątkami historycznymi, jasno określając zdarzenia w czasie i na tle przewrotów historii. Jednym z największych była zaś schizma, której dokonał król Henryk VIII. Na kartach „Dziecięcej Księgi Świętych” dowiadujemy się, jak wyglądała Anglia przed tym strasznym wstrząsem, oraz ile stracił świat przez pychę jednego władcy.

Autor stara się przedstawić historie świętych jako ludzi z krwi i kości, którzy mierzyli się z trudami, ale i radościami dnia codziennego. Dzięki temu książka staje się dla najmłodszych Czytelników nie tylko zbiorem ciekawych historii, ale i cennym źródłem wiedzy. Czytanie jej jest nie tylko przyjemnością, ale i cenną lekcją, tak budującą w obecnych trudnych czasach. Książkę można nabyć na stronie Wydawnictwa 3DOM:

https://3dom.pro/18863-dziecieca-ksiega-swietych-william-canton.html

REKLAMA/Advertisement