Jachira oburzona reakcją Polaków: “Ograniczanie jedzenia mięsa ważniejsze niż nacjonalistyczne hasło Bóg Honor Ojczyzna”

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na posła nic nie robi sobie z oburzenia, które wywołała swoją akcją pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Przypomnijmy, że robiła sobie tam zdjęcia, pozując z transparentem „Bób, Hummus, Włoszczyzna”. Miało to być wsparcie dla Młodzieżowego Strajku Klimatycznego…

Od wczoraj jak internet długi szeroki, sypią się na nią gromy. Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, zwróciło się z apelem do władz KO o usunięcie Jachiry z listy kandydatów do Sejmu.

REKLAMA/Advertisement

– Nie wystarczy głosić hasła patriotyczne, aby zasłużyć na miano człowieka kochającego ojczyznę. Politycy Koalicji Obywatelskiej wielokrotnie zapewniali i czynią to również w kampanii wyborczej, że są patriotami. Niech więc udowodnią to w rzeczonej sprawie – napisali kombatanci, dodając że wybryk ten “przekracza wszelkie normy walki politycznej i dobrych obyczajów, ale stanowi przejaw jawnej pogardy dla wartości bliskich sercu każdego rodaka, nawet jeżeli jest on osobą niewierzącą”.

Tymczasem Jachira śmieje się z tego, pisząc “skandal, że ośmieliłam się podważyć nacjonalistyczne hasło “Bóg Honor Ojczyzna” niemające nic wspólnego z dzisiejszym patriotyzmem, na rzecz hasła, które realnie wpływa na ekologie i nasz byt na Ziemi. Straszny skandal, że dziewczynki podeszły pod pomnik, same zrobiły transparent, bo mają świadomość jak ważne jest ograniczanie jedzenie mięsa. A ja, skandalistka, odważyłam zrobić sobie z nimi zdjęcie, bo sama jestem wegetarianką i uważam, że te dziewczyny mają rację i odwagę, by o tym głośno mówić. Aż przypomina mi się Gombrowicz. Może trzeba odbrązawiać to bogoojczyźniane zadęcie, które już nieraz doprowadziło do narodowych tragedii?”.

REKLAMA/Advertisement