Jachira: “Nie dajmy sobie wmówić, że kornik drukarz niszczy polską przyrodę” [WIDEO]

Jak poinformowała krótko po wyborach posłanka Klaudia Jachira, “zgłosiła się do pracy w sejmowej Komisji ds. Ochrony Środowiska oraz Komisji ds. Edukacji, Nauki i Młodzieży”. Nie bardzo wiadomo, jakie ma kwalifikacje w tej pierwszej dziedzinie.

Próbkę swojej wiedzy zaprezentowała dzisiaj rano w Radiu Plus.

REKLAMA/Advertisement

— W tej materii opieram się na opiniach ekologów. (…) Nasze podejście do lasów jest archaiczne i bardzo pod człowieka. (…) W Puszczy jestem co roku od trzech lat i widzę, jak jest traktowana. Jest robiona budowa drogi w środku całej Puszczy — mówiła na temat Puszczy Białowieskiej, której tysiące drzew toczą korniki. — Kornik był zawsze. To jest problem monokultury leśnej, zrobiliśmy coś niedobrego. Według opinii pana Wajraka kornik jest naturalnym zjawiskiem. Puszcza nie padnie. Padnie tylko wtedy, jeżeli chciwości ludzkiej będą traktować drzewa, jako element zarabiania pieniędzy. Nie dajmy sobie wmówić, że kornik drukarz niszczy polską przyrodę, bo on jest częścią polskiej przyrody.

— Czuje się przygotowana, ponieważ mam wartości i ochrona środowiska jest dla mnie bardzo ważna. (…) Dane statystyczne można uzupełnić w ciągu 30 sekund patrząc w komórkę — dodała posłanka KO.

REKLAMA/Advertisement