“Ja szerzę swoją katolicką wiarę, mogą mnie panowie wynieść!” – płocki marsz LGBT i kontrmanifestacja [WIDEO]

– Jesteśmy w Płocku, bo lewica zawsze będzie stała w obronie poniżanych, tych, w stronę których lecą kamienie. Nie chcemy dyskryminacji, nie chcemy nienawiści – powiedział przed rozpoczęciem płockiego marszu Robert Biedroń, lider Wiosny. Zabrzmiało to dziwnie, jeśli wiemy ile milionów ofiar pochłonęły rządy lewicowych satrapów.

W paradzie wzięło udział kilkaset do tysiąca osób. Obok licznych flag lewicowej koalicji Razem, SLD, Wiosny, widoczne były transparenty głoszące: “Mąż mojego syna to moja rodzina”, “Bądź z nami, czyń równość – rodzice osób LBGTQIA”, “Kochane dzieci, idziemy po nasze prawa obywatelskie”.

– Polska wolna od faszyzmu! – krzyczeli uczestnicy dewianckiej imprezy.

Obok gromadzili się kontrmanifestanci z transparentami: “Rodzina tak, deprawacja nie”, “Dość sponsorowanej z zagranicy propagandy LGBT”, “Homoseksualiści chcą seksedukować Twoje dzieci. Powstrzymaj ich”.

Poniższe nagranie przedstawia młodego człowieka, który stanął przed czołem przemarszu ochranianego przez oddziały prewencji. Trzymając wysoko krucyfiks oświadczył:

– Ja szerzę swoją katolicką wiarę, mogą mnie panowie wynieść!

REKLAMA/Advertisement

Incydentów było na pewno znacznie mniej niż w Białymstoku, ale policja interweniowała kilka razy. Na razie brak informacji o zatrzymaniach.