REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Izraelski dziennikarz nagrał kolejny antypolski film: Polacy okazali się znacznie bardziej entuzjastyczni niż niemieccy naziści w tropieniu i mordowaniu Żydów [WIDEO]

474

Bradley Burston to urodzony w Stanach Zjednoczonych izraelski dziennikarz. Burston jest felietonistą dziennika ” Haaretz” i odpowiada za stronę internetową Haaretz.com. Redaguje też znany blog w języku angielskim o nazwie “Specjalne miejsce w piekle”.

Podczas pierwszej Intifady Burston był korespondentem “The Jerusalem Post” w Gazie. Pracował dla Reutersa w latach 90., informując o arabsko-izraelskim procesie pokojowym. W 2000 r. rozpoczął pracę dla “Haaretz”. Właśnie na łamach tej gazety opublikował dzisiaj kolejny artykuł, dołączając do niego skierowany do Polaków film zatytułowane “Droga Polsko! Twoja ustawa o Holokauście nikogo nie nabierze. Nikt nie zapomina”.

– Droga Polsko, czy jesteś pewna że chcesz dalej podążać tą drogą? – zapytuje Burston, precyzując dalej iż chodzi o nowelizację ustawy o IPN.

Reklama / Advertisement

– Myślisz, że kogo w ten sposób oszukasz? Ocaleli z Zagłady nie wymyślili sobie historii o Litwinach, Łotyszach, Rosjanach i – TAK! – Polakach, którzy okazali się znacznie bardziej entuzjastyczni niż niemieccy naziści w tropieniu i mordowaniu Żydów. Nikt o tym nie zapomni! – przekonuje izraelski dziennikarz. – Możecie karać za prawdę 3 lub 3 latami więzienia ub nawet dożywociem, ale to nie zmieni prawdy. Koniec końców, nikt niczego nie zapomni. Nikt nie zapomina tysięcy Polaków, którzy ratowali Zydów ale i nie zapomina polskich sasiadów którzy wydawali Żydów lub aktywnie współpracowali z nazistami w inny sposób.

Izraelczyk oskarża Polaków o “rozliczne” pogromy, w których już po wojnie mieli ginąć ocaleli z Holokaustu. Szczególnie wspomina o pogromie kieleckim, aczkolwiek zgrabnie przemilcza zorganizowanie go przez UB.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement