Islamiści nadal mordują katolików. Sześć ofiar (w tym ksiądz) zabitych w Burkina Faso

– Sześć osób zostało zabitych, w tym ksiądz, w ataku uzbrojonej grupy mężczyzn na kościół katolicki w środkowo-północnej części Burkina Faso – podaje agencja AFP. Do tragedii doszło dzisiaj rano.

Zamachowcy zaczęli strzelać do wiernych w czasie Mszy Świętej w kościele w Dablo. Leży ono 90 km od miasta Kaya, stolicy regionu Centre Nord i prowincji Sanmatenga. Źródła w służbach bezpieczeństwa podają, że zamach został przeprowadzony przez 20-30 uzbrojonych napastników. Jest to pierwszy atak na kościół od czasu, kiedy w tym kraju zaczęły się zamachy terrorystyczne.

REKLAMA/Advertisement

– Podpalili kościół, a potem sklepik i bar, po czym udali się do ośrodka zdrowia, gdzie przeszukali lokal i spalili pojazd należący do głównej pielęgniarki – mówi mer miasta Dablo Ousmane Zongo.

– W mieście panuje klimat paniki. Ludzie są uwięzieni w domach, nic nie działa. Sklepy i sklepiki są zamknięte. To praktycznie martwe miasto” – dodaje. Atak przeprowadzono dwa dni po uwolnieniu czterech zakładników przez francuskie siły specjalne.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl

 

WAŻNE! Jeśli obchodzi Cię sprawa ustawy 447, posłuchaj apelu szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości [WIDEO]