Legnica: Polka zażądała wyproszenia z miejskiego autobusu kobiety w burce. MPK uznało to za “przejaw agresji i ksenofobii”

W ostatni wtorek doszło do niecodziennego, jak na nasz kraj, zdarzenia. Pasażerka autobusu linii 11 Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy poczuła się zaniepokojona widząc wsiadającą do pojazdu kobietę ubraną w burkę.

Podeszła do kierowcy domagając się, by usunął ją z autobusu. Kierowca jednak odmówił. Przedsiębiorstwo wydało w tej sprawie poniższy komunikat:

– Kierownictwo i załoga Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy wyraża głębokie oburzenie i ubolewanie zaistniałym faktem nietolerancji. Akty ksenofobii, agresji i odrzucenia są sprzeczne z demokratycznymi wartościami wyznawanymi w naszym kraju i mieście. Komunikacja publiczna w Legnicy jest przyjazna dla każdego pasażera i obdarza szacunkiem wszystkich swych klientów. Odrzucamy wszelkie przejawy agresji i ksenofobii, naruszające swobody obywatelskie. Wiedząc, że mieszkańcy Legnicy podzielają te przekonania, kierujemy słowa przeprosin do Pani, której dobra osobiste mogły być narażone na szwank.

za: legnica.naszemiasto.pl

REKLAMA/Advertisement