Irańskie obiekty ostrzelane przez Izrael na terenie Syrii. Celem – “zabójcze drony” [WIDEO]

– Lotnictwo Izraela przeprowadziło w sobotę wieczorem nalot na irańskie obiekty militarne w pobliżu stolicy Syrii Damaszku – informuje rzecznik sił zbrojnych Izraela Jonathan Conricus. Celem były pozycje, z których wystrzeliwane są “zabójcze drony”.

– Atak wymierzony był w irańskie siły Quds Force (elitarna jednostka Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej – red.) i szyickie bojówki, które w ciągu ostatnich dni przygotowywały się do realizacji planów ataków z terytorium Syrii na obiekty w Izraelu – powiedział rzecznik.

REKLAMA/Advertisement

Nalot został potwierdzony przez Syrię, a tamtejsze media podały, że obrona ostrzelała “wrogie cele nad Damaszkiem”. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że Izrael uderzył w irańskie obiekty położone na południe od stolicy Syrii.

– O godz. 23:30 obrona powietrzna wykryła wrogie cele, które znad Wzgórz Golan kierowały się w rejon Damaszku. Do tej pory większość wrogich pocisków została zniszczona, zanim dotarła do celu – podała Sana. Jednak rzecznik Cornicus podaje, że atak izraelskich sił był skuteczny.

REKLAMA/Advertisement

Armia Izraela wiele razy przeprowadzała już naloty na cele Hezbollahu i innych sił będących w sojuszu z władzami Syrii. Prezydent Basszar al-Asaad ma Iran za sojusznika w walce z rebeliantami i dżihadystami. Z kolei Iran od lat jest w stanie konfliktu z Izraelem.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl