REKLAMA

REKLAMA

Iran zaprzestał wydawania wiz dla Polaków! Teheran tak odpowiada na konferencję w Warszawie.

923

Jak informuje Radio Zet, Iran wstrzymał wydawanie wiz dla Polaków. Jest to reakcja Teheranu na zapowiedziany na luty międzynarodowy szczyt, który dotyczyć ma sytuacji na Bliskim Wschodzie. Jego współorganizatorem jest Polska – wraz ze Stanami Zjednoczonymi.

Od dzisiaj Ambasada Iranu w Polsce nie wydaje już wiz turystycznych. Podobna sytuacja występuje z wizami lotniskowymi, które są przygotowywane na miejscu. Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska Teheranu ani polskiego MSZ dotyczącego tej sprawy.

REKLAMA

REKLAMA

Decyzja Iranu związana jest z zapowiedziami amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo, który przed kilkoma dniami poinformował, że Warszawa i Waszyngton mają zorganizować konferencję dotyczącą Bliskiego Wschodu. Iran od początku uważa te działania za wrogie i wymierzone w siebie.

– Zbierzemy razem kilkadziesiąt państw z całego świata. Będą się one koncentrować na stabilności, pokoju, wolności i bezpieczeństwie w regionie Bliskiego Wschodu, a ważnym elementem ma być zapewnienie, że Iran nie jest destabilizującym czynnikiem – mówił sekretarz stanu USA w rozmowie z Fox News.

za: radiozet.pl

REKLAMA

 

Wymiana gospodarcza Polski z Iranem ma duży potencjał. Zagrożeniem są sankcje i trudności z dystrybucją towaru [WIDEO]

REKLAMA