REKLAMA

REKLAMA

Imigrant z Syrii z zarzutem morderstwa. To echa słynnej sprawy z Chemnitz.

392

Zarzut morderstwa drugiego stopnia postawiła niemiecka prokuratura Syryjczykowi, który oskarzony jest o zabójstwo, którego dokonał w Chemnitz w sierpniu ubiegłego roku. Po tym wydarzeniu w Niemczech doszło do wielkich protestów przeciwko masowej imigracji.

Prokuratura poinformowała dzisiaj, że Syryjczyk przedstawiony jako Alaa S. – ze względu na ochronę danych osobowych otrzymał zarzut zasztyletowania Niemca kubańskiego pochodzenia nie z premedytacją, ale w wyniku kłótni.

Ponadto, śledczy wydali międynarodowy nakaz aresztowania dla drugiego podejrzanego – Irakijczyka Farhada R.A., który uciekł z miejsca zdarzenia i nadal się ukrywa. Prokuratura poinformowała też, że rozważa zarzuty dla trzeciego, również pochodzącego z Iraku podejrzanego, który został we wrześniu zwolniony za kaucją z aresztu.

Po tym zabójstwie w Chemnitz i innych miejscowościach we wschodniej części Niemiec doszło do gwałtownych protestów prawicy popieranych przez Alternatywę dla Niemiec (AfD). Demonstranci protestowali przeciwko polityce imigracyjnej rządu Angeli Merkel, która latem otwarła granice dla ponad miliona islamskich imigrantów pochodzących głównie z Iraku, Syrii czy Afganistanu.

REKLAMA

za: tvp.info

REKLAMA